Museum BroekerVeiling

In het midden van de foto is een sloot waarop een boot vaart met een schipper, hij heeft kratten met groenten bij zich. Boven de sloot hangt een veilingklok. Links en rechts van het water zitten mensen in veilingbankjes.

Museum BroekerVeiling is een museum in een prachtige historische setting. Een veilinghuis op water in de stijl van de late Jugendstil met prachtige details. Zelfs de originele veilingklok uit 1903 is er nog. 'Een gebouw dat met niets anders te vergelijken is, uniek voor Nederland en ver daarbuiten', vertelt de conservator. Maar volgens de keurmeester van toen 'Gewoon een houten hok, waarin geld verdient moet worden.' De BroekerVeiling was van 1912 tot 1973 samen met een aantal andere veilingen het hart van de tuinbouwcultuur in Noord-Holland.

Locatie
Broekerplein 10, 1721CX Broek op Langedijk (Noord-Holland)
Routebeschrijving
Website
https://broekerveiling.nl/
Openingstijden
Openingstijden
Toegankelijkheid
  • Demonstraties
  • Geleidehonden toegestaan
  • Rolstoelvriendelijk

Hoe toegankelijk is dit museum?

Het museum heeft speciale rolstoelplaatsen in de boot en in de veiling, ook is er een rolstoelvriendelijke route in het museum waardoor je niks hoeft te missen.

Meer informatie?

Help ons meer informatie over de toegankelijkheid van dit museum te verzamelen. Vul de Museum4All-vragenlijst in!

Reacties

Wat zijn jouw ervaringen met dit museum? Laat je reactie horen!

Jouw reactie